Історія

Державне підприємство "Стрийський вагоноремонтний завод" засноване на державній власності, відноситься до сфери управління Міністерства транспорту та зв’язку України і входить до складу Державної адміністрації залізничного транспорту України.

ДП "Стрийський ВРЗ" почав свою історію з 1874 р. з головних паровозних майстерень, які обслуговували Львівську залізницю.

В 1950 р. була завершена відбудова заводу, зруйнованого в роки ІІ світової війни, під ремонт вантажних вагонів. Завод був значно збільшений і обладнаний новою технікою. З 1959 по 1973 рік на заводі було спроектовано і впроваджено 24 потоково-конвеєрні лінії. На яких проводились всі основні технологічні операції.

ДП "Стрийський ВРЗ"З 1974 р. завод був одним з передових в своїй галузі, на якому проводились школи передового досвіду та наради з питань впровадження у виробництво нової техніки і технології, вдосконалення організації виробництва та праці, економічного використання матеріальних і трудових ресурсів.

З метою подальшого збільшення ремонту вагонів на заводі в 1976 – 1986 рр. проводилась реконструкція.

Велику роль в реконструкції і розвитку заводу зіграло його керівництво протягом різних років.

 
 

Мосійчук Петро Васильович
(1992-2011)

Риштій Зеновій Федорович
(1987-1992)
 Тригуб Віктор Степанович
(1971-1987)
 Поллуксов Олег Михайлович
(1966-1971)
Михальський Владислав Миколайович
(1951-1966) 

На даному етапі завод працює над вдосконаленням технологічних процесів по ремонту вантажних вагонів з впровадженням передових технологій, а також освоєнням нових видів продукції, в тому числі виготовлення нових напіввагонів.

В 2002 р. побудована лінія по капітальному ремонту напіввагонів з продовженням терміну служби із заміною кузова вагона на новий, потужністю 500 ваг / рік. Цього ж року введена в експлуатацію механізована потокова лінія по виготовленню кришок люків напіввагонів продуктивністю 24 тис. кришок в рік.

На заводі ефективно працює дільниця по монтажу роликового буксового вузла, яка забезпечує якісний ремонт і надійну експлуатацію колісних пар. На дільниці по ремонту автозчепного обладнання організовано потоковий ремонт головок автозчепу та їх деталей. Працює універсальна потоково-конвеєрна лінія по ремонту різних типів вагонів.

В 2004 р. освоєний випуск 4-х вісних напіввагонів, переобладнаних на базі критих вагонів моделей 11-066 та 11-217. побудована та введена в експлуатацію потокова лінія потужністю 500 вагонів на рік.
Згідно завдання Державної адміністрації залізничного транспорту України та Головного управління по ремонту рухомого складу Стрийський вагоноремонтний завод в 2004 році розпочав підготовку виробництва до побудови нових напіввагонів моделі 12-9745. За короткий термін спеціалістами заводу спроектована та виготовлена необхідна технологічна оснастка, придбане та змонтоване металорізальне і електрозварювальне обладнання. На сьогоднішній день на заводі введена в експлуатацію потокова лінія по виготовленню хребтової та рами вагона, лінія по виготовленню бокових та торцевих стін.

З метою забезпечення зростання випуску продукції, покращення фінансового стану, і випуску продукції, підвищення соціального рівня життя робітників підприємства, ми постійно працюємо над пошуком нових замовників, розширенням номенклатури продукції, скороченням витрат на придбання комплектуючих, застосування енергозберігаючих технологій.

Чекаємо на Ваші пропозиції.